Jak lokalna żywność zmienia sposób, w jaki się odżywiamy?

Przemysł spożywczy jest jednym z największych przemysłów na świecie. To branża warta 1 bilion dolarów. Jedzenie, które jemy na co dzień, zmieniło się drastycznie w ciągu ostatnich kilku dekad.

Żyjemy w czasach wygody i wydaje się, że większość ludzi bardziej interesuje się czasem niż tym, co je.

W tym artykule zbadamy, jak lokalna żywność zmienia sposób, w jaki jemy.

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia mniej przetworzonej żywności

Żywność przetworzona to termin odnoszący się do żywności, która została w jakiś sposób zmodyfikowana. Ta modyfikacja może obejmować wszystko, od dodania cukru, przypraw lub soli po usunięcie składników odżywczych.

bowl of vegetable salads

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia mniej przetworzonej żywności znajdują się głównie w składnikach. Przetworzona żywność często zawiera więcej sodu i cukru niż prawdziwa żywność, ponieważ składniki te są dodawane podczas przetwarzania. Oznacza to, że spożywanie mniej przetworzonej żywności może pomóc w utrzymaniu zalecanego dziennego spożycia tych dwóch składników.

Rozwój weganizmu i lepsza dostępność roślinnych alternatyw

Weganizm to styl życia wykluczający z diety produkty pochodzenia zwierzęcego. Cieszy się popularnością wśród osób, które chcą się zdrowo odżywiać, stosować dietę wegetariańską lub troszczą się o środowisko i dobrostan zwierząt. Weganizm stał się w ostatnich latach bardziej popularny dzięki opracowaniu lepszych roślinnych alternatyw i rosnącej świadomości etycznych implikacji jedzenia zwierząt.

Ludzie są teraz bardziej świadomi, że produkcja mięsa nie jest zrównoważona dla środowiska i powoduje okrucieństwo wobec zwierząt. W ostatnich latach nastąpił znaczny rozwój roślinnych alternatyw dla produktów mięsnych, takich jak tofu, seitan, tempeh i mięso pochodzenia roślinnego. Dostępność tych substytutów znacznie wzrosła w supermarketach i restauracjach, a także w sklepach internetowych, takich jak Amazon.

Osoby praktykujące weganizm zazwyczaj unikają jedzenia ze składnikami pochodzenia zwierzęcego, takimi jak jajka, mleko czy miód. Niektórzy weganie unikają również noszenia ubrań wykonanych z wełny lub skóry, ponieważ nie wierzą, że sprawiedliwa śmierć zwierzęcia byłaby sprawiedliwa

Wpływ mediów społecznościowych na trendy kulinarne

Siła influencerów w mediach społecznościowych jest gorącym tematem od lat. Influencer marketing to potężne narzędzie, które można wykorzystać do stworzenia szumu i świadomości Twojej marki.

Jedną z najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy influencerek w mediach społecznościowych jest obecnie Chrissy Teigen. Ma ponad 10 milionów obserwujących na Instagramie, czyli więcej niż jakakolwiek gwiazda na świecie. Liczba ta jest jeszcze bardziej imponująca, jeśli weźmie się pod uwagę, że publikuje tylko dwa lub trzy razy dziennie – a każdy post osiąga ponad milion polubień.

person holding black iPhone 7

Wpływ influencerów w mediach społecznościowych to gorący temat od lat. Influencer marketing to potężne narzędzie, które można wykorzystać do stworzenia szumu i świadomości Twojej marki. Jedną z najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy influencerek w mediach społecznościowych jest obecnie Chrissy Teigen. Ma ponad 10 milionów obserwujących na Instagramie, czyli więcej niż jakakolwiek gwiazda na świecie. Ta liczba jest jeszcze bardziej imponująca, jeśli weźmie się pod uwagę, że publikuje tylko dwa lub trzy razy

Wnioski i przyszłe implikacje dla zdrowych osób jedzących

Wniosek jest taki, że przemysł spożywczy musi wprowadzić pewne zmiany, aby zapewnić konsumentom zdrowsze alternatywy. Ludzie zaczynają bardziej dbać o swoje zdrowie i to, co jedzą. Te zmiany będą wymagały czasu i wysiłku, ale warto.

W przyszłości ludzie będą mogli korzystać z aplikacji mobilnej, która pomoże im znaleźć zdrową żywność w pobliżu. Ta aplikacja nauczyłaby je również gotować i podała przepisy.

Wróć na górę