Nowoczesny salon może być miejscem relaksu, rozrywki i pracy. Nowoczesne pokoje dzienne są zwykle projektowane z myślą o potrzebach całej rodziny. Często charakteryzują się otwartym planem z dużą ilością naturalnego światła, duża powierzchnia do zabawy i wysoki sufit. Pokój dzienny jest prawdopodobnie największą naturalną przestrzenią, w której żyją ludzie. To centralne centrum aktywności, w którym ludzie się gromadzą, jedzą, udzielają się towarzysko i oglądają telewizję lub filmy.

Główna różnica między typowym salonem a nowoczesnym salonem polega na tym, że typowy salon ma zamkniętą przestrzeń, która służy do przyjmowania gości, podczas gdy nowoczesny salon jest zaprojektowany tak, aby wszyscy członkowie rodziny mogli z niego korzystać w dowolnym momencie. dnia, niezależnie od tego, czy śpią, czy nie śpią. Nowoczesny salon zazwyczaj składa się z większej ilości otwartych przestrzeni i mniejszej liczby ścian wewnętrznych niż typowy salon.

Nowoczesny narożnik w salonie

Nowoczesne narożniki tworzą nową estetykę projektowania salonów w stylowe meble. Oto najpopularniejsze rodzaje narożników, które możesz wykorzystać w swoim salonie. Nowoczesne narożniki to rosnący trend w aranżacji wnętrz.

Najlepsze w tego typu narożniku jest to, że można go zastosować w każdym typie salonu, niezależnie od jego wielkości czy kształtu. Ponadto coraz większą popularnością cieszą się narożniki z opcją spania codziennego bądź okazjonalnego.

Stolik kawowy

Stolik kawowy to długi poziomy stół, zwykle spotykany w salonie. Służy do umieszczania napojów, jedzenia i innych przedmiotów. Stolik kawowy może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy szkło. Zwykle są nisko nad ziemią i są zwykle umieszczane z przodu sofy lub kanapy.

brown wooden table near green sofa

Ostrożnie wybieraj schematy kolorów do salonu

Kolory mają moc wpływania na nasze nastroje i emocje. Mogą sprawić, że poczujemy się bardziej energiczni lub zrelaksowani. Dlatego podczas projektowania salonu ważny jest dobór odpowiedniej kolorystyki.

Powinniśmy wybierać kolory, które współgrają ze sobą. Kolory, które dobrze ze sobą współgrają, nazywane są kolorami analogicznymi. Mają zbliżoną jasność, barwę i nasycenie. Te kolory stworzą przyjemną harmonię w Twoim salonie i nie będą podrażniać oczu.

person holding orange and yellow card

Istnieją również kolory uzupełniające, które są przeciwstawne na kole kolorów, więc ładnie kontrastują ze sobą, nie będąc zbyt ostrymi dla oczu.

Rozważ rozwiązania oświetleniowe, które dobrze sprawdzają się w małych przestrzeniach

Warto pomyśleć o rozwiązaniach oświetleniowych, które sprawdzają się w małych przestrzeniach. Na przykład możesz użyć lamp i żyrandoli. Lampy są doskonałym wyborem dla osób, które mają ograniczenia przestrzenne, ponieważ można je umieścić na stołach lub biurkach. Żyrandole to dobra opcja dla osób, które chcą stworzyć w swoim pokoju elegancką i wyrafinowaną atmosferę.

Wróć na górę