Etykieta na siłowni to zbiór zasad, których przestrzegają osoby odwiedzające siłownię. Te zasady nie są spisane i w większości przestrzegają ich osoby, które były już na siłowni.

Niektóre z tych zasad obejmują:

  • Wycieranie maszyn po użyciu,
  • Nie noszenie butów na sprzęcie,
  • Nie pozostawianie ciężarków na podłodze,
  • Odkładanie sprzętu na miejsce po użyciu.

Jakie są podstawowe zasady zachowania na siłowni?

Istnieje wiele różnych zasad etykiety, których należy przestrzegać, gdy jesteś na siłowni. Niektóre z tych zasad są zdroworozsądkowe, podczas gdy inne mogą nie być tak oczywiste.

  • Zawsze wycieraj cały sprzęt po użyciu.
  • Uważaj na swoje otoczenie i uważaj na innych na siłowni.
  • Nie bądź zbyt głośny ani nie przeszkadzaj podczas ćwiczeń lub treningu.
  • Nie zapychaj sprzętu i upewnij się, że zostało wystarczająco dużo miejsca dla innych osób, które chcą z niego korzystać.
  • Uśmiechnij się do innych bywalców siłowni i przywitaj się!
woman in gray sports bra and gray leggings doing push up

Jak wybrać sprzęt do noszenia na siłowni?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przy wyborze stroju na siłownię, jest rodzaj treningu, który zamierzasz wykonać. Jeśli planujesz ćwiczyć cardio, upewnij się, że Twoje ubrania są przewiewne i lekkie. Z drugiej strony, jeśli zamierzasz podnosić ciężary lub wykonywać intensywny trening, najlepiej nosić ubrania, które nie będą ograniczać ruchów.

Następną rzeczą jest ustalenie, jaki strój najbardziej Cię zmotywuje. Jeśli jest to rutyna, którą można wykonać w domu, najlepszym rozwiązaniem może być noszenie czegoś wygodnego, na przykład bluzy dresowej lub spodni do jogi. Chcesz również upewnić się, że twoje ubrania są odpowiednie do pogody i nie spocą się ani łatwo się nie zabrudzą.

Wniosek: punkty krytyczne, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze siłowni

Istnieje wiele czynników, które wpływają na twoją decyzję o zapisaniu się na siłownię lub nie. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są te czynniki i jak mogą wpływać na twoje wrażenia.

Niektórzy ludzie wolą siłownię, która jest łatwo dostępna, podczas gdy inni chcą, aby była blisko domu, zwłaszcza jeśli mieszkają w obszarze miejskim. Cena członkostwa, godziny otwarcia, oferowany sprzęt i to, czy na miejscu jest opieka nad dziećmi, to czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze siłowni.

Wróć na górę